Strona główna Strona główna Mapa serwisu Mapa serwisu
Logo Metal - Świat - automatyka, bramy, szlabany Szlabany i automatyka bram z Metal-Świat, działamy w miastach Włocławek, Toruń, Bydgoszcz
Automatyka
Bramy
Kraty, bramy, ogrodzenia
Bramy przemysłowe
Bramy segmentowe Bramy rolowane Kraty rolowane
Bramy rozwierane skrzydłowe Bramy składane
Bramy przesuwane Bramy wahadłowe i kurtyny paskowe
Drzwi przemysłowe            
Bramy przemysłowe segmentowe
Bramy przemysłowe segmentowe są niezastąpione w budynkach przemysłowych, usługowych i handlowych, przeznaczone głównie do budynków ogrzewanych. Cechuje je dźwiękochłonność i wysoka izolacyjność cieplna. Ograniczenia strat cieplnych gwarantuje dwuścienna konstrukcja segmentów z blachy stalowej wypełniona bezfreonową pianką poliuretanową (brak mostków termicznych) oraz dookolne i międzysegmentowe uszczelnienia. Blachy poszycia segmentów bram posiadają zabezpieczenia powierzchniowe galwaniczne cynkiem lub stopem cynku z aluminium oraz poliestrową powłokę malarską w kolorze białym (RAL 9002), brązowym (RAL 8014), czerwonym (RAL3000), niebieskim (RAL 5010), białe aluminium (RAL 9006). Zależnie od charakteru architektonicznego budynku mogą posiadać przeszklenia w postaci okien prostokątnych, zaokrąglonych lub segmentów całkowicie przeszklonych.
Bramy rolowane
Bramy rolowane - zbudowane są z profili poziomych o długościach odpowiadających szerokości bramy. Profile te kojarzone są ze sobą zawiasowo na całej swej długości.
Płaty wykonane są z profili jedno lub dwuściennych (z wypełnieniem izolacyjnym lub bez). Materiał profili to stal ocynkowana, stal szlachetna lub aluminium naturalne lub deseniowane. Bramy mogą posiadać pancerze pełne, perforowane i okienkowe z przeszkleniem lub bez oraz kratki wentylacyjne.
Przeznaczeniem bram rolowanych jest zamknięcie lub oddzielenie pomieszczeń, ochrona przed hałasem i wahaniami temperatury, zabezpieczenie przed wandalizmem i włamaniem.
Kraty rolowane
Kraty rolowane to produkty o gwarantowanej funkcjonalności, wykonywane w rozmaitych wzorach i formach z różnych materiałów i o wariantowych możliwościach obsługi napędu i sterowania. Pancerz kratowy zbudowany jest z poziomych rur łączonych pionowymi łącznikami lub z rur falistych łączonych odpowiednimi klipsami.
Kraty rolowane służą do zamykania i oddzielania witryn sklepowych, pasaży handlowych, otworów i wnęk fasadowych oraz wjazdów parkingowych. Zabezpieczają przed aktami wandalizmu i kradzieżą. Są nieocenione w budynkach, gdzie nie powinna zostać zakłócona klimatyzacja pomieszczeń.
Bramy rozwierane skrzydłowe
Bramy rozwierane skrzydłowe są montowane w świetle otworu. Ich maksymalny wymiar to 2500x2500 mm. Mogą być wykonane jako jedno lub dwuskrzydłowe. Standardowo w kolorze białym (zbliżonym do RAL9002) lub brązowym (zbliżonym do RAL8014). Brama wyposażona jest w jeden zamek patentowy. Wszystkie okucia bramy wykonane są z anodowanego aluminium (profile wargowe i ościeżnica).
Bramy składane
Bramy składane są przeznaczone do budynków przemysłowych, warsztatowych lub garażowych, a zwłaszcza hal obsługi naprawczej i serwisowej pojazdów. Zalecane są przede wszystkim do szerokich otworów hal o niskiej częstotliwości przejazdów. Można je również stosować w halach o niskim nadprożu lub gdy wykluczone jest dodatkowe obciążenie konstrukcji dachu. Mogą być osadzane w otworze lub na ścianie za otworem. Skrzydła wodzone są w stalowej prowadnicy nadprożowej. Podłoga w płaszczyźnie bramy nie zawiera prowadnic poprzecznych do kierunku ruchu (komfort przejazdu, łatwe utrzymanie czystości). Skrzydła łączone są między sobą ościeżnicami i zawiasami o podwójnych łożyskach tocznych. Obsługa bramy ręczna za pomocą uchwytów; blokowanie bramy w pozycji zamkniętej za pomocą wewnętrznych rygli suwakowych dwustronnego działania góra-dół i dolnych prowadników ryglujących.
Bramy przesuwane
Bramy przesuwane sprawdzają się w miejscach, gdzie ze względów ograniczeń przestrzeni nad nadprożem nie można stosować bram segmentowych i rolowanych. Przeznaczone są głównie do budynków ogrzewanych. Cechuje je dźwiękochłonność i wysoka izolacyjność cieplna. Mogą być wykonane w postaci jednego płata otwieranego na jedną ze stron otworu lub w postaci dwupłatowej odsuwanej na obie strony otworu. Płaty przesuwane są po wiszącej szynie umocowanej do nadroża i zabezpieczone zamkiem patentowym. Wszystkie okucia bram zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez cynkowanie lub wykonanie z aluminium. Blachy poszycia segmentów posiadają zabezpieczenia powierzchniowe galwaniczne cynkiem lub stopem cynku z aluminium oraz poliestrową powłokę malarską w kolorze białym lub brązowym.
Bramy wahadłowe i kurtyny paskowe
Bramy wahadłowe i kurtyny paskowe z podatnego PCW przeznaczone są przede wszystkim dla obiektów handlowych, usługowych, przemysłowych, a zwłaszcza hurtowni i magazynów. Służą do oddzielania pomieszczeń i hal w miejscach intensywnego ruchu osób i pojazdów transportu wewnętrznego. Zamknięcia te nie utrudniają swobody ruchu, gdyż otwierają się łatwo poprzez pchnięcie skrzydeł bramy. Są nieocenione tam, gdzie zapewnić mają izolację klimatyczną pomieszczeń, płynność ruchu i nieograniczoną widoczność w trakcie przemieszczania się.
Drzwi przemysłowe
Drzwi przemysłowe oferowane są w wielu wariantach począwszy od prostych stalowych, zewnętrznych lub wewnętrznych po drzwi specjalnego przeznaczenia przeciwpożarowe i o zwiększanej odporności na włamanie. W zależności od wersji i przeznaczenia różnią się sposobem zabezpieczenia powłok lakierniczych i mogą mieć inne opcjonalne akcesoria wyposażenia dodatkowego w postaci przeszkleń, wizjerów, uszczelek, zamków i samozamykaczy oraz różnego typu okucia.
Copyright by METAL-ŚWIAT © 2006
Created by TIMPADD